AVEYRON TENNIS-UDVALG, TARN-TENNIS-UDVALG, BRITTANISK TENNISLIGA, PYRENEES ORIENTALES TENNIS-UDVALG, PROVENCE-ALPES-COTE D'AZUR LEAGUE, HAUTE VIENNE TENNIS-UDVALG, PYRENPADEL CLUB AGEN, DORDOGNE TENNIS-UDVALG, GRAND EST TENNIS-LIGA, GIRONDE TENNIS-UDVALG, CHARENTE MARITIME TENNIS-UDVALG, LANDES TENNIS-UDVALG, AUDE TENNIS-UDVALG, AUVERGNE-RHONE-ALENE-LENE COMITE GERS TENNIS, BOURGOGNE FRANCHE COMTE TENNIS LEAGUE, GARDEN TENNIS UDVALG, SAONE ET LOIRE TENNIS UDVALG, SPOON CENTER, BOURBON OLYMPIQUE TENNIS-CLUB, TC DE BANDOL,PADEL BOCAGE,PADEL ATTITUDE, AGNETZ ASSOCIATION SPORTIVE, TC TOULONNAIS, WORK AND PADEL HOPPS, SOM MILELLI, ESPRIT PADEL CLUB, TENNIS SPORTING CLUB DE CASSIS,PADEL TOUCH ARCACHON BASIN, HOSSEGOR ODYSSEY TC, STOR PADEL, BIARRITZ OLYMPIQUE, LAGORD TENNIS SQUASH, TESTE TC, ATLANTIC STADIUM MULTISPORTS, SAINTES TC, TC SAINT CYRIEN,PADEL SPOT, SALJON TC, 4PADEL SYD METZ, FEM PADEL ANNEMASSE, SPORTHORIZON, SET PADEL,TENNIS PADEL CAP D'AGDE, TC DE LA VIERE, TENNIS CLUB DE PIGNAN, TENNIS PADEL CLUB PALAVAS, BEZIERS PADEL CLUB, HAUTS DE NIMES PADEL CLUB, SPORTTEMPELET, 4PADEL,PADEL TOLOSA, EVREUX ALM, RØD STJERNE PADEL TENNIS CLUB, SARLAT TC, PINSAN EYSINES TC, TENNIS PADEL CARNAC BEAUMER, VAUZELLES ASA, NEVERS ASPTT, RACKET PARK BPST, BRIGNAIS-CHAPONOST (TENNIS CLUB DE), REUNION PADEL CLUB, TC BARBOSSI, TCM VENCOIS, LA CIOTAT TENNIS CLUB, ANGERS TENNIS CLUB, TC PADEL REICHSTETT, TC LORGUAIS, ELECTRICITE STRASBOURG AS, TENNIS CLUB LE BRIOLET, HERS TENNIS CLUB, TCM MOUANS SARTOUX, 4PADEL MULHOUSE, TC CASTELBRIANTAIS, SAINT ASTIER TC, MARIGNIER TENNIS CLUB, TC SAINT-VICTORET, STADE MONTOIS, AREA PADEL CLUB, CHAMBERY TC, TC FRONTIGNAN, TC PORT BARCARES, KAZA A PADEL CLUB, HUB PADEL, VENDOME UNION SPORTIVE TENNIS, HERMITAGE ACADEMIE TENNIS, USPGSECTION TENNIS, SAINT JORIOZ TC, SAINT PRIEST (TENNIS CLUB DE), TC MONPLAISIR THEZAN, OLYMPIQUE GRANDE-SYNTHE, LUY DU BEARN TC, PAU TC, PAU TC, PAU TC PADEL, PROVINS TC, LIGUE ILE DE FRANCE TENNIS, MOULINS LES METZ TC, AS TENNIS PADEL LUCOIS, ALL IN PADEL ASSOCIATION, ASPTT GRAND LYON TENNIS, POITIERS STADE, TEICH DELTA TC, ASPTT MONTPELLIER, MELGORIENNE RACQUET, IPC SPORT, ACACIA TC, MUNICIPAL 5EME (TENNIS CLUB), TENNIS SQUASH BADMINTGUNGGENT , TC BEAUSOLEIL, TCP-FORENING PADEL,PADEL CLUB DE L'ALBIGEOIS, TENNIS SQUASH BADMINTON VALENCIENNES, MB PADEL,DET PADEL BOIS D ARCY CLUB, ROUEN PADEL SPORTS ASS ARENA, 4PADEL BORDEAUX, GUETHARY TC, URBAN SOCCER LILLE LEZENNES, GAME SET PADEL,4PADEL LIMOGES, SEYNOD ETOILE SPORTIVE TC, MONTANAY (TENNIS CLUB DE), COULOUNIEIX CHAMIERS, BORDEAUX TC, TC VIGNAL, AS PADEL AFICIONADOS, DARDILLY CHAMPAGNE (TENNIS CLUB), EFM DUNKERQUE,PADEL DES ANCISES, BIEVILLE TC LA POMMERAIE, ANNECY TENNIS, PLANETE RAQUETTES SAS, PERIGUEUX CA, WIN WIN PADEL, VERNON TC, LA BAULE TC, TOULOUSE PADEL FORENING,PADEL OG FOD STRASBOURG, SPORTKLUBBEN NANTES, TC KOMMUNE DENAIN, BOURG DE PEAGE TC, LOU TENNIS PARC, 4PADEL Rouen, LE FIVE VALENCIENNES, BISCARROSSE OLYMPIQUE TC, CARNAC TENNIS CLUB DE BEAUMER, SAS PADEL RIVIERA,PADEL-TENNISMØDE 4 PADEL, OVERALT - B14, TC SALEILLENC, CLUB DE PADEL DE L'ADOUR, US PECQ SEKTION TENNIS, TC DU MAS, TC GRAND STADE ST CYPRIEN, SARL LV SPORTS, RODEZ TENNIS PADEL, 5 RACKETS, TC BAILLARGUES, TENNIS CLUB AMIENS METROPOLE,PADEL MARSEILLE, ADN SPORTS, PAPE (TENNIS CLUB DE LA), NORGES LES BOIS TC, TC ESSARTAIS, ANGERS PADEL, CLUB DES CEDRES, TENNIS CLUB DE GEMENOS, BRUYERES (LES) TC, 4PADEL STRASBOURG, EL PADEL CLUB, ASCAP TENNIS MONTBELIARD, COSD-TCB, TC DE MONTREDON CORBIERES, AS LES PYRAMIDES, COMMITE CHARENTE TENNIS, TC DE STRASBOURG, MEZZAVIA TENNIS CLUB, SAS SEVAN, RENNES GARDEN TENNIS CLUB, TC RAMEN PADEL SHOT, TC BAILLY NOISY LE ROI, GANNAT (TENNIS CLUB), RUGBY PARK 64, TREMBLADE TC (LA), TC BITERROIS, TC DES LOGES ST GERMAIN, AS CHAPELLE ST AUBIN, USC MOULIN A VENT, AS TENNIS LA CIOTAT / CEYRESTE SAINT CHAMOND (TEN SQUASH CLUB), TENNIS ACADEMY DE LUMINY, TENNIS PADEL CLUB PEYNIER, LIGUE BETALER DE LA LOIRE TENNIS, PROVENCE PADEL, GARDEN TC ST JEAN DE MONTS, TC GRUISSAN, TENNIS CLUB DE L'ILE DE SAINT MARTIN, RNC SOCC ORANGE, SQUASH CLUB PARC DUCUP, TENNIS CLUB TARASCON, VALLIERES TENNIS CLUB,Padel Club de Solesmes, PIAN MEDOC AS, AUC TENNIS - PADEL, CASTELPONTIN (TENNIS CLUB), CLERMONT UC, HERAULT TENNIS-UDVALG, FFT COMPANY TENNIS CLUB, AS MANTAISE, 4PADEL SAINT LOUIS, USAP TENNIS, CUSSET (TENNIS CLUB), ASPTT CARCASSONNE, TC ARGELES SUR MER, JUSSACOIS (TENNIS CLUB), TENNIS CLUB ST GEORGES LES BAINS,KAZ A PADEL CLUB, CANET 66 TENNIS, TC ROQUETTAN, LE CENTRAL CLUB, GISORS TC, INSIDE CLUB, TALENCE USTCT, VAUX SUR MER TC,PADEL SHOT ST ETIENNE, ARCACHON TC, LIGUE NOUVELLE CALEDONIE TENNIS, CENTRAL SPORT CLUB, TC SEDAN, VIENNE TC, 4 PADEL MARVILLE, SOM GEISPOLSHEIM-GARE, DDR TENNIS PADEL GUIPAVAS, STADE TOULOUSAIN TENNIS CLUB, LE S'MATCH, FAREBERSVILLER TC, FOUESNANT TENNIS CLUB, ASPTT CARPENTRAS, CHANTILLY CLUB, ES BONCHAMP, TC DIONYSIEN STE CLOTILDE, BOURG LES VALENCEPADEL FABRIK,PADEL TOLOSA MONTAUBAN ACADEMIE, OLYMPIC SEMEAC TENNIS, TENNIS PADEL CLUB BARCARES, LA BUISSE TC, ALL IN TENNIS COUNTRY CLUB DE GRASSE, TC ACACIAS, BAJH SAS SPOON CENTER THISE, ALL IN PADEL DECINES, TENNIS SQUASH LES PEUPLIERS, LYON (TENNIS CLUB OF), LOIR AND CHER TENNIS COMITTEE, LE PUY (TENNIS CLUB), LUZIEN TC, LIGUE CENTER VAL DE LOIRE DE TENNIS, TENNIS PADEL CONCARNEAU, CORSE TENNIS LEAGUE

Vil du abonnere på vores nyhedsbrev til denne forskning?

Du modtager en e-mail for hver nye turnering, der svarer til denne søgning

Vellykket registrering

Du modtager en e-mail for hver nye turnering svarende til din sidste søgning

Afmelding er vellykket

Du er med succes blevet afmeldt turneringsadvarsler

Turnering opsving

22 oktober
  • Telefon: 0450845903
    Adresse: 16, RUE 2 MONTAGNES QUEB - 74100 VILLE LA GRAND
    Dommer: Yohan BORGEL
22 - 24 oktober
  • Telefon: 0494141290
    Adresse: Entrevert-distriktet, 342 Avenue Eole - 83160 LA VALETTE DU VAR
    Dommer: Jerome SCIARRINO
22 oktober
  • Telefon: 0681437628
    Adresse: 4 rue des Loyes - 63430 PONT DU CHÂTEAU
    Dommer: Stephane PERNET

  • RESTAURANTER: PANINIS: KEBAB / MOZZA HAM / HONEY GED / 3 OSTE / NUTELLA

22 oktober
  • Telefon: 0555572421
    Adresse: 8 RUE DE BUXEROLLES, 8 RUE DE BUXEROLLES - 87000 LIMOGES
    Dommer: johan GUY
22 - 24 oktober
  • Telefon:
    Adresse: 2 rue Etienne Renoir - 66000 PERPIGNAN
    Dommer: David MATEO
22 oktober
  • Telefon: 0645293524
    Adresse: 172 avenue du Stand, - 58000 CHALLUY
    Dommer: Samuel PELOILLE
22 oktober
  • Telefon: 0764027991
    Adresse: 3 bis rue de Paris - 94370 SUCY EN BRIE
    Dommer: Loïc REVOL
22 - 24 oktober
  • Telefon: 0327435375
    Adresse: Allée des Rosiers, Parc Lebret - 59220 DENAIN
    Dommer: Jonathan UZAN
22 - 24 oktober
  • Telefon:
    Adresse: 11 rue Marie -Louise AFGAVE - 31300 TOULOUSE
    Dommer: Corinne BAILLARIN
22 oktober
  • Telefon: 0235365848
    Adresse: 181 av du grd cours - 76100 ROUEN
    Dommer: Christophe LEVASSEUR
22 oktober
  • Telefon: 0951405607
    Adresse: 16 ZA du gros eg, route de dieppe - 76230 ISNEAUVILLE
    Dommer: Laurent FABRESSE

  • Fredag ​​aften turneringsformel 20 € (tilmelding + ret)

    Glad for at byde dig velkommen

22 - 24 oktober
  • Telefon: 0467642955
    Adresse: allée Vastine, Centre Grammont - 34000 MONTPELLIER
    Dommer: Francois LORENZO
23 - 24 oktober
  • Telefon: 0783129151
    Adresse: Marne loop residence, rue degas - 77910 GERMIGNY L EVEQUE
    Dommer: Rodolphe CASCALES
23 oktober
  • Telefon:
    Adresse: 1446 avenue du Vidourle - 34400 LUNEL
    Dommer: Guillaume LARY
23 oktober
  • Telefon: 0561160606
    Adresse: 19 avenue Georges Guynemer - 31770 COLOMIERS
    Dommer: Francois Xavier CONINCK

  • P100 Mænd lørdag morgen og P100 Blandet om eftermiddagen

    Muligt at gøre begge dele !!!

    4 kampe pr. Hold og pr. Kategori

    20 € / spiller 

    30 € hvis 2 kategorier

23 oktober
  • Telefon: 0170249415
    Adresse: 51 af Roger Salengro - 93120 La Courneuve
    Dommer: David CARTIER
23 - 24 oktober
  • Telefon: 0681437628
    Adresse: 4 rue des Loyes - 63430 PONT DU CHÂTEAU
    Dommer: Stephane PERNET

  • CATERING HELE WEEKEND PASTA OG PANINIS

23 - 24 oktober
  • Telefon: 0629151586
    Adresse: avenue leo lagrange - 13600 LA CIOTAT
    Dommer: Alexander TORTOSA
23 - 24 oktober
  • Telefon: 0388203476
    Adresse: sportskompleks, rue de Picardie - 67116 REICHSTETT
    Dommer: Gilles FEIST

  • Velgørenhedsturnering.

    Alle gevinster vil blive doneret til Ligaen mod Kræft.

23 oktober
  • Telefon: 0563790124
    Adresse: Rue Aime Cathala - 81990 PUYGOUZON
    Dommer: Thibault ALMA
23 - 24 oktober
  • Telefon: 0231443154
    Adresse: 4 chemin de beauregard - 14112 BIEVILLE BEUVILLE
    Dommer: Damien JEAN
23 - 24 oktober
  • Telefon: 0241197227
    Adresse: 52 Bd DE LA ROMANERI - 49124 ST BARTHELEMY D ANJOU
    Dommer: Olivier MEUNIER
23 oktober
  • Telefon: 0468861030
    Adresse: Avenue de la Coudalere - 66420 LE BARCARES
    Dommer: Jean Marc CANAL
23 - 24 oktober
  • Telefon: 0324276693
    Adresse: (nær swimmingpoolen), Rue Rogissart - 08200 SEDAN
    Dommer: Julien NEGRIER

  • Sundhedskort påkrævet 

23 - 24 oktober
  • Telefon: 0631081911
    Adresse: Hjørne af Chemin du Roi, rue de la Musse - 37530 CHARGE
    Dommer: Pascal GUION

  • GENBETALING MULIG PÅ STEDET

    REGISTRERING MULIG TIL 19. OKTOBER 2021 

    Tilfældig dommer  : Pascal GUION

    racketpark@outlook.fr

X