AVEYRON TENNIS-UDVALG, TARN-TENNIS-UDVALG, BRITTANISK TENNISLIGA, PYRENEES ORIENTALES TENNIS-UDVALG, PROVENCE-ALPES-COTE D'AZUR LEAGUE, HAUTE VIENNE TENNIS-UDVALG, PYRENPADEL CLUB AGEN, DORDOGNE TENNIS-UDVALG, GRAND EST TENNIS-LIGA, GIRONDE TENNIS-UDVALG, CHARENTE MARITIME TENNIS-UDVALG, LANDES TENNIS-UDVALG, AUDE TENNIS-UDVALG, AUVERGNE-RHONE-ALENE-LENE COMITE GERS TENNIS, BOURGOGNE FRANCHE COMTE TENNIS LEAGUE, GARDEN TENNIS UDVALG, SAONE ET LOIRE TENNIS UDVALG, SPOON CENTER, BOURBON OLYMPIQUE TENNIS-CLUB, TC DE BANDOL,PADEL BOCAGE,PADEL ATTITUDE, AGNETZ ASSOCIATION SPORTIVE, TC TOULONNAIS, WORK AND PADEL HOPPS, SOM MILELLI, ESPRIT PADEL CLUB, TENNIS SPORTING CLUB DE CASSIS,PADEL TOUCH ARCACHON BASIN, HOSSEGOR ODYSSEY TC, STOR PADEL, BIARRITZ OLYMPIQUE, LAGORD TENNIS SQUASH, TESTE TC, ATLANTIC STADIUM MULTISPORTS, SAINTES TC, TC SAINT CYRIEN,PADEL SPOT, SALJON TC, 4PADEL SYD METZ, FEM PADEL ANNEMASSE, SPORTHORIZON, SET PADEL,TENNIS PADEL CAP D'AGDE, TC DE LA VIERE, TENNIS CLUB DE PIGNAN, TENNIS PADEL CLUB PALAVAS, BEZIERS PADEL CLUB, HAUTS DE NIMES PADEL CLUB, SPORTTEMPELET, 4PADEL,PADEL TOLOSA, EVREUX ALM, RØD STJERNE PADEL TENNIS CLUB, SARLAT TC, PINSAN EYSINES TC, TENNIS PADEL CARNAC BEAUMER, VAUZELLES ASA, NEVERS ASPTT, RACKET PARK BPST, BRIGNAIS-CHAPONOST (TENNIS CLUB DE), REUNION PADEL CLUB, TC BARBOSSI, TCM VENCOIS, LA CIOTAT TENNIS CLUB, ANGERS TENNIS CLUB, TC PADEL REICHSTETT, TC LORGUAIS, ELECTRICITE STRASBOURG AS, TENNIS CLUB LE BRIOLET, HERS TENNIS CLUB, TCM MOUANS SARTOUX, 4PADEL MULHOUSE, TC CASTELBRIANTAIS, SAINT ASTIER TC, MARIGNIER TENNIS CLUB, TC SAINT-VICTORET, STADE MONTOIS, AREA PADEL CLUB, CHAMBERY TC, TC FRONTIGNAN, TC PORT BARCARES, KAZA A PADEL CLUB, HUB PADEL, VENDOME UNION SPORTIVE TENNIS, HERMITAGE ACADEMIE TENNIS, USPGSECTION TENNIS, SAINT JORIOZ TC, SAINT PRIEST (TENNIS CLUB DE), TC MONPLAISIR THEZAN, OLYMPIQUE GRANDE-SYNTHE, LUY DU BEARN TC, PAU TC, PAU TC, PAU TC PADEL, PROVINS TC, LIGUE ILE DE FRANCE TENNIS, MOULINS LES METZ TC, AS TENNIS PADEL LUCOIS, ALL IN PADEL ASSOCIATION, ASPTT GRAND LYON TENNIS, POITIERS STADE, TEICH DELTA TC, ASPTT MONTPELLIER, MELGORIENNE RACQUET, IPC SPORT, ACACIA TC, MUNICIPAL 5EME (TENNIS CLUB), TENNIS SQUASH BADMINTGUNGGENT , TC BEAUSOLEIL, TCP-FORENING PADEL,PADEL CLUB DE L'ALBIGEOIS, TENNIS SQUASH BADMINTON VALENCIENNES, MB PADEL,DET PADEL BOIS D ARCY CLUB, ROUEN PADEL SPORTS ASS ARENA, 4PADEL BORDEAUX, GUETHARY TC, URBAN SOCCER LILLE LEZENNES, GAME SET PADEL,4PADEL LIMOGES, SEYNOD ETOILE SPORTIVE TC, MONTANAY (TENNIS CLUB DE), COULOUNIEIX CHAMIERS, BORDEAUX TC, TC VIGNAL, AS PADEL AFICIONADOS, DARDILLY CHAMPAGNE (TENNIS CLUB), EFM DUNKERQUE,PADEL DES ANCISES, BIEVILLE TC LA POMMERAIE, ANNECY TENNIS, PLANETE RAQUETTES SAS, PERIGUEUX CA, WIN WIN PADEL, VERNON TC, LA BAULE TC, TOULOUSE PADEL FORENING,PADEL OG FOD STRASBOURG, SPORTKLUBBEN NANTES, TC KOMMUNE DENAIN, BOURG DE PEAGE TC, LOU TENNIS PARC, 4PADEL Rouen, LE FIVE VALENCIENNES, BISCARROSSE OLYMPIQUE TC, CARNAC TENNIS CLUB DE BEAUMER, SAS PADEL RIVIERA,PADEL-TENNISMØDE 4 PADEL, OVERALT - B14, TC SALEILLENC, CLUB DE PADEL DE L'ADOUR, US PECQ SEKTION TENNIS, TC DU MAS, TC GRAND STADE ST CYPRIEN, SARL LV SPORTS, RODEZ TENNIS PADEL, 5 RACKETS, TC BAILLARGUES, TENNIS CLUB AMIENS METROPOLE,PADEL MARSEILLE, ADN SPORTS, PAPE (TENNIS CLUB DE LA), NORGES LES BOIS TC, TC ESSARTAIS, ANGERS PADEL, CLUB DES CEDRES, TENNIS CLUB DE GEMENOS, BRUYERES (LES) TC, 4PADEL STRASBOURG, EL PADEL CLUB, ASCAP TENNIS MONTBELIARD, COSD-TCB, TC DE MONTREDON CORBIERES, AS LES PYRAMIDES, COMMITE CHARENTE TENNIS, TC DE STRASBOURG, MEZZAVIA TENNIS CLUB, SAS SEVAN, RENNES GARDEN TENNIS CLUB, TC RAMEN PADEL SHOT, TC BAILLY NOISY LE ROI, GANNAT (TENNIS CLUB), RUGBY PARK 64, TREMBLADE TC (LA), TC BITERROIS, TC DES LOGES ST GERMAIN, AS CHAPELLE ST AUBIN, USC MOULIN A VENT, AS TENNIS LA CIOTAT / CEYRESTE SAINT CHAMOND (TEN SQUASH CLUB), TENNIS ACADEMY DE LUMINY, TENNIS PADEL CLUB PEYNIER, LIGUE BETALER DE LA LOIRE TENNIS, PROVENCE PADEL, GARDEN TC ST JEAN DE MONTS, TC GRUISSAN, TENNIS CLUB DE L'ILE DE SAINT MARTIN, RNC SOCC ORANGE, SQUASH CLUB PARC DUCUP, TENNIS CLUB TARASCON, VALLIERES TENNIS CLUB,Padel Club de Solesmes, PIAN MEDOC AS, AUC TENNIS - PADEL, CASTELPONTIN (TENNIS CLUB), CLERMONT UC, HERAULT TENNIS-UDVALG, FFT COMPANY TENNIS CLUB, AS MANTAISE, 4PADEL SAINT LOUIS, USAP TENNIS, CUSSET (TENNIS CLUB), ASPTT CARCASSONNE, TC ARGELES SUR MER, JUSSACOIS (TENNIS CLUB), TENNIS CLUB ST GEORGES LES BAINS,KAZ A PADEL CLUB, CANET 66 TENNIS, TC ROQUETTAN, LE CENTRAL CLUB, GISORS TC, INSIDE CLUB, TALENCE USTCT, VAUX SUR MER TC,PADEL SHOT ST ETIENNE, ARCACHON TC, LIGUE NOUVELLE CALEDONIE TENNIS, CENTRAL SPORT CLUB, TC SEDAN, VIENNE TC, 4 PADEL MARVILLE, SOM GEISPOLSHEIM-GARE, DDR TENNIS PADEL GUIPAVAS, STADE TOULOUSAIN TENNIS CLUB, LE S'MATCH, FAREBERSVILLER TC, FOUESNANT TENNIS CLUB, ASPTT CARPENTRAS, CHANTILLY CLUB, ES BONCHAMP, TC DIONYSIEN STE CLOTILDE, BOURG LES VALENCEPADEL FABRIK,PADEL TOLOSA MONTAUBAN ACADEMIE, OLYMPIC SEMEAC TENNIS, TENNIS PADEL CLUB BARCARES, LA BUISSE TC, ALL IN TENNIS COUNTRY CLUB DE GRASSE, TC ACACIAS, BAJH SAS SPOON CENTER THISE, ALL IN PADEL DECINES, TENNIS SQUASH LES PEUPLIERS, LYON (TENNIS CLUB OF), LOIR AND CHER TENNIS COMITTEE, LE PUY (TENNIS CLUB), LUZIEN TC, LIGUE CENTER VAL DE LOIRE DE TENNIS, TENNIS PADEL CONCARNEAU, CORSE TENNIS LEAGUE, 4PADEL ORLEANS, FOREST HILL (TC MEUDON), SAINT FLORENTIN ES, CITY SPORT, TENNIS LES TEMPLIERS LAGNY, ANDREZIEUX BOUTHEON (TC),PADEL CLUB CARCASSONNE, 4PADEL TOULOUSE COLOMIERS, LOIRE TENNIS KOMITÉ, METZ ASPTT, SAINT PRYVE TENNIS CLUB, TENNIS OG PADEL CLUB BARBOSSI, TC DES CLAYES, TENNIS-PADEL Fra LORGUES, ENDEMIK CLUB, GUJAN MESTRAS TC, TENNIS & PADEL BOURG LES VALENCE,TENNIS CLUB LA PLAINE - LE LAMENTIN,SPOON CENTER THISE,TC DOUAI,Stadium 16,TENNIS&PADEL BOURG LES VALENCE, DROME TENNIS KOMMITTÉ, SPOON CENTER NEVERS (Challuy), TENNIS PADEL MAUGUIO,BREIZH PADEL AS, COMITE LOT ET GARONNE TENNIS, COMITE SOMME TENNIS, JARVILLE TSB, DISABILED SPORT ANTIBES MEDITERRANEE, RACING TENNIS CLUB DE ROUBAIX, NICE LAWN TENNIS CLUB, UNIEUX (TENNIS CLUB), LIMOGES CHITENNENIS FINANCIAL, COMITE TENNIS BAS, COMITE ABE PADEL,INGRE TENNIS CLUB,VILLENEUVE/LOT TC,MONTBRISON (TENNIS CLUB),SAS EVER GO,LE HAVRE TC MUNICIPAL,TC EZE,VALRAS TENNIS,COUNTRY CLUB PADEL,PADEL MAS CLUB, SAS KYPH MOOVING ARENA, MARTINIQUE TENNIS LEAGUE, FIVE LENS LIEVIN, AGASC TC MONTALEIGNE, AMSLF TC GALLIENI, HEM TC, FACTORY 5, MY PADEL,TC ST MARTIN SUR LE PRE,FEURS (TENNIS CLUB DE),JS COULAINES,TC FEDERATION,THONON LES BAINS TC,GIEN TENNISKLUB,BUXEROLLES TC,ROANNE TENNISKLUB,ATP FLEURY ST PIERRE LA MER,BEZIERS INDOOR PADEL,DIJON TC,O'PADEL,RC SPORT CENTER - ARENA, MONTBONNOT TC, ALT I TENNIS PADEL GRASSE COUNTRY CLUB,AVT VENELLOISE TENNIS ASSOCIATION,TC BISCHWILLER,TARN OG GARONNE TENNISKOMITÉ

Vil du abonnere på vores nyhedsbrev til denne forskning?

Du modtager en e-mail for hver nye turnering, der svarer til denne søgning

Vellykket registrering

Du modtager en e-mail for hver nye turnering svarende til din sidste søgning

Afmelding er vellykket

Du er med succes blevet afmeldt turneringsadvarsler

Turnering opsving

21 Kan
  • Telefon: 0546937744
    Adresse:Yvon Chevalier Stadium, 1 bis rue St Rémy - 17100 SAINTES
    Dommer: Thomas VELKOMMEN
21 Kan
  • Telefon: 0546937744
    Adresse:Yvon Chevalier Stadium, 1 bis rue St Rémy - 17100 SAINTES
    Dommer: Thomas VELKOMMEN
21 - 22 Kan
  • Telefon: 0631081911
    Adresse:Hjørne af Chemin du Roi, rue de la Musse - 37530 CHARGE
    Dommer: Pascal Guion

  • GENBETALING MULIG PÅ STEDET

    JA: Pascal GUION

    e-mail: racketpark@outlook.fr

    Tilmelding mulig indtil TORSDAG 19. MAJ midnat

21 - 22 Kan
  • Telefon: 0555572421
    Adresse:8 RUE DE BUXEROLLES, 8 RUE DE BUXEROLLES - 87000 LIMOGES
    Dommer: John GUY
21 - 22 Kan
  • Telefon: 0556377682
    Adresse:Stade Thouars, 63 avenue de la marne - 33400 TALENCE
    Dommer: Cyril SAUBION
21 Kan
  • Telefon: 0383544165
    Adresse:Montaigu sportskompleks, avenue du General De Gaulle - 54140 JARVILLE
    Dommer: Quentin LAMBERT

  • Begrænset til 16 hold. 

    Mad til rådighed på stedet.

    Dagsformat fra 9 til 17.

     

21 Kan
  • Telefon: 0442328490
    Adresse: 161 GODT MÅDE - 13420 GEMENOS
    Dommer: MARINA PONZIO
21 - 22 Kan
  • Telefon: 0671235446
    Adresse: 620 WAY OF THE HAUTS DE NIMES - 30900 NIMES
    Dommer: vanessa pourin

  • P500 kvalifikation lørdag eftermiddag fra kl.

    Finalebord søndag

    Online registreringer på Winwin-padel.com

21 - 22 Kan
  • Telefon: 0631021014
    Adresse:Rue Lagrange Chancel, rue Lagrange Chancel - 24110 ST ASTIER
    Dommer: Stephan PILON
21 Kan
  • Telefon: 0388161010
    Adresse:PADEL OG FOD STRASBOURG, 11 AVENUR DE L'ENERGIE - 67800 BISCHHEIM
    Dommer: Enzo GONGORA
21 Kan
  • Telefon: 0625837249
    Adresse: 5 kemin Fourcet - 64230 LESCAR
    Dommer: Cedric CATTERMAN

  • Tilmelding kun på telefon, ingen tilmelding på mail. Tilmeldingen åbner så snart den er lagt ud på Facebook

21 - 22 Kan
  • Telefon: 0468554204
    Adresse:, 90 avenue Paul Alduy - 66100 PERPIGNAN
    Dommer: Vincent Brunet
21 - 22 Kan
  • Telefon: 0369761224
    Adresse:ZA du Carreau Anna, ZA du Carreau Anna - 68270 WITTENHEIM
    Dommer: Philippe GRAFF
21 Kan
  • Telefon: 0516527829
    Adresse: Rue du Vercors - 86240 FONTAINE LE COUNT
    Dommer: Xavier Gasq

  • Områdets adresse: Rue du Vercors, 86240 Fontaine-le-Comte

    Catering muligt på stedet.

21 - 22 Kan
  • Telefon:
    Adresse: Rue de l'A Agriculture - 65310 HORGUES
    Dommer: Florian GONZALEZ
21 - 22 Kan
  • Telefon: 0478363920
    Adresse: 57 Rue des Aqueducs - 69005 LYON
    Dommer: Benoit CHAUVET

  • P250 Damer af 21/22 maj: 

    20 euro per spiller.

    Tilmeldinger udelukkende via e-mail tobaumaut.benoit@yahoo.fr eller padeltcm5@gmail.com

21 Kan
  • Telefon: 0676961234
    Adresse: 103, rue Charles Michels - 93200 ST DENIS
    Dommer: Bartolome AYORA DUARTE
21 - 22 Kan
  • Telefon: 0611484755
    Adresse: Allée Pierre De Coubertin - 13380 PLAN DE CUQUES
    Dommer: Benoit PERROT
21 Kan
  • Telefon: 0493317089
    Adresse:1 Chemin de l'Estelle, - 06800 CAGNES SUR MER
    Dommer: Cyril SERVERER DET
21 - 22 Kan
  • Telefon:
    Adresse: Skolegade 352 - 38500 LA BUISSE
    Dommer: Benjamin TOURNEBOEUF
21 - 22 Kan
  • Telefon: 0556283012
    Adresse: Rue du Pinsan - 33320 EYSINES
    Dommer: MANON LIGE
21 Kan
  • Telefon: 0299010102
    Adresse: 1 LE REYNEL - 35170 BRUZ
    Dommer: Simon MALINOWSKI
21 Kan
  • Telefon: 0467005007
    Adresse: 44 rue Suzanne Noel - 34500 BEZIERS
    Dommer: Francois LORENZO
21 Kan
  • Telefon: 0546029688
    Adresse: La Lande-området - BP 4 - 17600 SAUJON
    Dommer: Christophe HERNANDEZ

  • Områdets adresse: Voie di pied de Talus 17600 Saujon

21 - 22 Kan
  • Telefon: 0685756584
    Adresse: 1371 Avenue du General Leclerc - 47000 AGEN
    Dommer: Benoit CANTAGREL
X