søndag dag

1/2 finale damer:

13h30:

13:20: Indtil videre Blanque-Leygue førte 6/3 i første sæt mod Scatena – Maigret. Sidstnævnte tager fordelen på den anden 5-4

12:45: Begyndelsen af ​​mændenes 1/2-finale.

12:00: Parrets sejr Melissa Martin – Amélie Detriviere 6-2 / 4-6 / 6-3

11:40: Kampen fortsætter mellem de 4 spillere. 1 sæt til hvert hold. Til denne 3. runde er det parret Melissa Martin – Amélie Detriviere, der fører 4-1.

10:40: For øjeblikket tager Mélissa Martin og Amélie Detriviere føringen 6-2 / 1-0 mod Laura Clergue og Fiona Ligi

10:30: Sejr afAlix collombon et Lea Godallier 6-2 / 6-1 mod Jessica Ginier og Lucile Pothier

09:30: Følg semifinalen live mellem kl Alix Collombon og Léa Godallier ansigt Lucile Pothier et Jessica ginierterræn 1

09:30: Live på Youtube damernes semifinale mellem kl Laura Clergue – Fiona Ligi et Melissa martin - Amelie Detriviere

22:05: Programmering for søndag den 10. april.

21:05: For øjeblikket fører Bastien Blanque og Thomas Leygues i stillingen i denne sidste 1/4-finale på dagen 6-3 / 2-1. Kampen fortsætter på felt 2

21: Sejr af Jeremy Scatena og Adrien Maigret mod Loïc Le Panse og Nicolas Trancart 5-7 / 6-4 / 6-2

20:30 Sejr af Melissa Martin og Amelie Detriviere mod Mélanie Ros og Marie Lefevre 6-4 / 7-6 (7-5)

20: Live kamp mellem Thomas Leygue og Bastien Blanque mod Yann Auradou og Manuel Vives

19: Sejr af Lucile Pothier og Jessica Ginier mod Océane Kik og Priscilla Heise 4-6 / 6-1 / 6-1

18: Sejr af Laura Clergue og Fiona Ligi mod Elodie Invernon og Charlotte Soubrie 6-4 / 6-1

18:30: Sejr afAlix Collombon og Léa Godallier mod Nastasia Boitier og Marine Fontaine 6-0 /6-0

18: Sejr af Bastien Blanque og Thomas Leygue mod Thibaud Pech og Benoit Theard 6-3 / 6-7 / 6-4

17: Sejr af Ben Tison og Jo Bergeron mod Jérôme Inzerillo og Espinal Rey Pol 6-1 / 7-6

17: Sejr af Loic Le Panse og Nicolas Trancart ansigt Thomas Vanbauce – Dorian De Meyer 6-3 / 7-5.

16:10: Følg live 1/8-finalen mellem Bastien Blanque – Thomas Leygue og Benoit Theard – Thibaud Pech på bane 2

15: Følges live videre Youtube kvartfinalen mellem Benjamin Tison – Johan Bergeron mod Jérôme Inzerillo – Rey Pol Espina

14:32: Live klassementskampen mellem Cyril Hanouna / Teo Zapata og Thomas Mitjana / Mathieu Armagnac.

14: Følg nu kampen mellem Adrien Maigret – Jeremy Scatena og Julien Seurin-Lilian Foure på vores Youtube-side.

13h45: Jerome Inzerillo – Espinal Rey Pol vs. Maxime Forcin – Marc Durieux: 6-2 / 6-4

13h30: Laura Clergue – Fiona Ligi vs Gracia Radovanovic – Marie Amélie Dardaine: 6-1 / 6-1

12:50: Kampstart på den centrale bane mellem Laura Clergue – Fiona Ligi og Gracia Radovanovic – Marie Amélie Dardaine må ikke gå glip af på vores Youtube-side

12h45: Benjamin Tison – Johan Bergeron vs Jérôme Peeters – Clement Geens: 6-1 / 7-6

12:40: (1/8): OVERRASKELSE! Oceane Kik og Priscilla Heise fjerne Wendy Barsotti – Tiffany Phaysouphanh : 6-2 / 6-3

12h30: Følg live spillet mellem Ben Tison og Jo Bergeron ansigt Jerome Peeters - Clement Geens

12:20: (1/16) Dylan Guichard – Ludovic Aflys vs. Eric Quillet – Maxime Bourgoin: 6-4 / 6-3

12:10: (1/16) Loic Le Panse – Nicolas Trancart vs Julien Toniutti – Morgan Mannarino: 6-2 / 6-4

12:05: (1/16): Julien Seurin – Lilian Foure vs Pierre Destombes – Zine Dine Meddah: 7-5 / 6-3

12:00: (1/16): Jeremy Gala – Francois Gardier vs. Jean Michel Pequery – Jeremy Ritz: 6/4 – 6/2

11:45: (1/16): Yann Auradou – Manuel Vives / Cyril Hanouna – Teodoro Zapata: 6-1 / 6-2.

11h30: Dagens første kampe er slut og gjorde plads til anden runde.

Sebastien Carrasco

Fan af padel og af spansk oprindelse, padel løber gennem mine årer. Meget glad for at dele med dig min lidenskab gennem verdensreferencen af padel : Padel Magazine.